Levmont 5 10 mg Yorumlar

Levmont 5 10 mg yorumlar, alerji tedavisinde kullanılan ve antihistaminik olan bu ilaç hakkında önemli bilgiler verir. Özellikle ilk defa kullananlar, yorumlar üzerinden kendilerini nasıl bir süreç beklediğini anlarlar.

Yazımızın devamında Levmont kullananlar yorumları ve bu ilaca ilişkin merak edilen detaylar yer almaktadır. Ayrıca sizin de buradaki ilaca ilişkin farklı deneyimleriniz varsa yorum olarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

Levmont 5 10 Ne İşe Yarar?

Levmont; alerji tedavisinde kullanılan ve antihistaminik özelliğe sahip olan bir ilaçtır. Bilindiği gibi antihistaminikler, histamin etkisini yok etmekte ve bu sayede alerji belirtilerini ortadan kaldırmaktadır.

Levmont 5/10 mg, adını içerisindeki etken maddelerden alır. Her bir film tabletin içerisinde 5 mg levosetirizin dihidroklorür bulunur. Buna ek olarak yine her tablette 10 mg montelukasta eşdeğer 10,40 mg montelukast sodyum vardır.

Söz konusu ilaç, alerji etkilerini ortadan kaldırma konusunda oldukça başarılıdır. Tedavisinde yaygın olarak kullanıldığı hastalıklar şunlardır:

 • Alerjik rinit
 • Alerjik rinitin eşlik ettiği astım
 • Alerji kaynaklı deri hastalığı (Kronik idiyopatik ürtiker)

Levmont Alerji İlacı

Levmont alerji ilacı olarak yaygın şekilde kullanılır. Özellikle bahar aylarındaki polen ve tozlar nedeniyle görülen alerjik belirtiler ve semptomların tedavisinde tercih edilir.

İçerisindeki etkin maddelerden levosetirizin alerji tedavisinde yaygın kullanılan antihistaminiklerdendir. Histamin etkisini yok eden bu madde, böylece alerji belirtilerini ortadan kaldırır veya belirgin şekilde bu belirtileri azaltır.

Levmont 5 10 mg Yorumlar
Levmont 5 10 mg Yorumlar

Levmont Kullananlar Yorumları

Levmont kullananlar yorumları, ilaca ilişkin yaşanan deneyimleri görmek açısından önemlidir. Ancak söz konusu değerlendirmeleri incelerken, Levmont 5 10 mg yorumlar incelenmelidir. Zira ilacın farklı dozları vardır.

Örneğin; çocuklara verilen 2.5/4 mg, çiğnenebilir formdadır. Çocukların çiğneyerek ilacı içmesi gerekir. Ancak sizlerle paylaştığımız 5/10 mg çiğnenebilir değildir. Bir bütün halinde içilmesi ve yutulması gerekir. İçme sırasında çiğnenmemeli ve tablet ezilmemelidir.

Bu küçük detayın ardından kullananların yaptıkları yorumlara geçebiliriz. İnternet ortamında yer alan ve sizler için derlediğimiz yorumlar şu şekildedir:

 • Bahar aylarında polenlerden dolayı nezle oluyorum. Doktorumun onayı ile bu dönemde kullanıyorum. Nezleyi ve belirtilerini büyük oranda geçiriyor.
 • İlacı kullanmamla birlikte üst solunum yolu enfeksiyonu geçiriyorum. Kullanmamdan mı kaynaklı, yoksa ben mi hastalanıyorum bilmiyorum. Ama bu durumu iki defa yaşadım.
 • Çiğnenebilir sanıyordum. 5/10 mg olan çiğnenmeden yutuluyormuş, son anda fark ettim.

Levmont 5 10 mg Yorumlar

Levmont 5 10 mg yorumlar, istenen etkiyi nasıl ve ne zaman göreceklerini merak eden kişiler açısından önemlidir. İlgili yorumlar, internet ortamında yer alır ve herkes tarafından yazılmış olabilir. Dolayısıyla yorumları incelerken yanlış olabileceğini de dikkate almanız gerekir.

İlacın kullanımına ve etkisine ilişkin detayları doktorunuzdan almanızın her zaman daha güvenli ve doğru olduğunu unutmayın. Şimdi, Levmont 5 10 mg yorumlar;

 • Doktorum reçete etti, ama tansiyonu olumsuz etkileyeceğine dair yorumlar gördüm. Şimdilik kullanmıyorum, doktorumdan yeniden görüş alacağım.
 • Öksürük ve burun akıntısını çözer mi?
 • Alerjik astımın tedavisi konusunda oldukça başarılı. Ancak iştahı açıcı etkisi de var. Bu etki sadece bana mı oluyor, yoksa herkes mi bu şekilde etkileniyor bilmiyorum.
 • Alerjik astımın belirtilerini yaklaşık 16-24 saat yok ediyor. Benim için bu etkisi fazlasıyla yeterli.
 • Uzun süredir kullanıyorum, belirgin bir yan etkisini yaşamadım. Ama bazılarında uykusuzluk ve sersemlik yaptığını duydum.

Levmont Yan Etkileri

Levmont yan etkileri, kendi içerisinde çok yaygın, yaygın, yaygın olmayan, seyrek ve çok seyrek şeklinde sınıflandırılır. Çok yaygın olan yan etkiler, her 10 kişiden 1’inde görülür. İlacın çok yaygın yan etkileri; üst solunum yolu enfeksiyonu şeklindedir.

Yaygın olan yan etkiler ise her 10 kişinin birinden az, 100 kişinin birinden fazla kişide görülür. Ortalama olarak %1 ila %2 arasında görüldüğü ifade edilebilir. Yaygın olan yan etkiler ise şu şekildedir:

 • Uykuya eğilim
 • Baş ağrısı
 • Halsizlik
 • Yorgunluk
 • Ağız kuruluğu
 • Ateş
 • Döküntü
 • Bulantı
 • Kusma
 • Karın ağrısı
 • Döküntü
 • Karaciğer enzimlerinde yükselme

Bunların haricinde de farklı yan etkiler vardır. Ancak onların görülme olasılıkları çok daha düşüktür ve nadiren görülürler.

Buradaki yan etkiler veya beklenmeyen bir etki görüldüğünde direkt olarak doktorunuzla iletişime geçmeniz gerekir.

Levmont 5 10 mg Yorumlar
Levmont 5 10 mg Yorumlar

Levmont Uyku Yapar Mı?

Levmont içeriğindeki etken maddelerin farklı yan etkileri vardır. Bunlar arasında uykuya eğilim de vardır. Dolayısıyla bazı kişilerde, ilacı kullandıktan sonra uyku halinin oluşması veya uykunun gelmesi normaldir. Her ne kadar 100 hastadan sadece 1’inde görülen bir durum olsa da, ilacın uyku yaptığının bilinmesi gerekir.

Muskazon Kullanıcı Yorumları makalemizi buradan inceleyebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Levmont 5 10 mg yorumlar konusundaki sık sorulan sorular ve bunlara ilişkin yanıtlar aşağıda yer almaktadır.

Levmont Ne Kadar Süre Kullanılmalı?

Levmont 5 10 mg günde 1 tablet olarak kullanılır. 2,5/4 mg olan çiğneme tableti ise günde iki defa kullanılabilir. Doktorunuzun talimatlarına göre hareket etmeniz gerekir.

Levmont Kortizon İçerir Mi?

Levmont kortizon içermez. Alerjik astım tedavisinde kullanılan en güçlü kortizonsuz ilaçlardandır. Bunların işe yaramaması durumunda kortizonlu ilaçların kullanımı gündeme gelebilir.

Levmont 5/10 Ne İçin Kullanılır?

Alerjik astım için kullanılır. Bunun haricinde alerjiye bağlı deri rahatsızlıkları, alerjik nezle gibi rahatsızlıklar için de kullanıldığı bilinmektedir.

Bilgiyol, kullanıcı odaklı ve onların sorunlarına çözüm sağlayan içerikler sunar. Eğitim, finans, sağlık ve teknoloji alanlarında güncel içerikler hazırlar. İçerikler, akıcı bil dille, bilgilendirici ve özgün olarak yazılır.

“Levmont 5 10 mg Yorumlar” üzerine 3 yorum

 1. Baş ağrısından gözümü açamıyorum. Halsizlik, yorgunluk… Prospektüste yaygın yan etki olarak belirtilen belirtilerin ilk 5 tanesini şiddetli şekilde yaşıyorum. Bıraktım. Ancak 15-20 kullansam yan etkiler azalır mı bilmiyorum.

  Yanıtla
  • Doktorunuzla iletişime geçerek konuyu görüşünüz. Doktorunuzun onayı olmadan kesinlikle bu tür denemeler yapmayınız. Geçmiş olsun.

   Yanıtla
 2. Levmont 5/10 mg doktor tavsiyesi ile akşamları alıyorum. 2 günde burun ve gözümdeki kaşıntılar geçti. Uyku yapıyor mu bilmiyorum ama akşam yatarken aldığım için rahat uyuyorum, sabah kalktığımda burun ve göz kaşıntım geçti. Doktoruma teşekkür ediyorum.

  Yanıtla

Yorum yapın