Sherlock Oyunu Hikayeleri (En Yeni Hikayeler) 2022

Sherlock oyunu hikayeleri, hem keyifli dakikalar geçirilebilecek hem de zihni zorlayacak güzel bir etkinliktir. Her yaştan insanın ilgisini çeken bu oyunlar, özellikle çocukların zihinsel gelişimi ve olaylara bakış açılarını geliştirmek için önemlidir. Hikaye tamamlama oyunu, yanal düşünme bulmacaları gibi isimlerle de anılan bu oyunlardan en yenilerini sizler için derledik.

Sherlock Hikaye Tamamlama Oyunu Nedir?

Sherlock hikaye tamamlama oyunu, sıra dışı bir olayın açığa kavuşturulmasını hedefleyen bir oyundur. Ancak olayların açıklanmasına klasik düşünme yöntemleri ve mantıksal yollardan farklı bir strateji izlenmesi gerekir. Daha açık bir ifade ile oyuncuların hayal güçlerini zorlaması ve buna yaratıcılıklarını da dahil etmesi beklenir.

Bu oyun size adeta bir dedektif şapkası takacak ve olayların gizemini dedektif gibi çözmeniz istenecektir. Zaten bu yüzden söz konusu oyuna Sherlock oyunu hikayeleri ismi verilmiştir.

Sherlock oyunu hikayeleri
Sherlock oyunu hikayeleri

Sherlock Oyunu Nasıl Oynanır?

Sherlock oyunu, olayın gizemini çözmek için sorular yöneltilmesi ve bu sorulardan alınan cevaplara göre tahminlerde bulunulması şeklinde oynanır. Yanal bulmaca oyunlarının en ünlüsü üzerinden oyunun nasıl oynandığını göstermek daha yararlı olacaktır.

A: Onuncu kattan yaşayan bir adam, aşağı inmek için asansörü kullanıyor ve zemin kata kadar iniyor. Dışarıdan geldiğinde ise asansörle sekizinci kata kadar çıkıyor ve geri kalan katları merdivenle çıkıyor. Yağmurlu günlerde ise asansörle onuncu kata kadar çıkıyor. Neden?

B: Adam spor yapmak için mi sekizinci katta iniyor?

A: Hayır

B: Asansör en fazla sekizinci kata kadar mı çıkıyor?

A: Hayır

B: Asansörün sesinden eve geldiğinin anlaşılmaması için mi bu şekilde davranıyor.

(Bu oyunun cevabını diğer makalemiz olan Hikaye Tamamlama Oyunu içinde bulabilirsiniz.)

Görüldüğü gibi sorular ve onlara karşılık olarak verilen evet veya hayır şeklindeki cevaplar var. Evet ve hayır dışında cevap vermek yasak. Bu yüzden bu oyunlara Evet Hayır Oyunları da denilmektedir. Sorulara alınan cevaplara göre hikayenin gizemini çözülmelidir.

Sherlock Oyunu Hikayeleri

Sherlock oyun hikayeleri, soruların adeta bir hikayeye dönüştürülmesi ile ortaya çıkar. Bu hikayeler çocuklarınızın hayal gücünü ve yaratıcılığını çok ciddi anlamda geliştirebilir. Bilindiği gibi beyin gelişiminin çok büyük bir kısmı çocukluk döneminde tamamlanır. Böylesine önemli bir dönemde çocuklarınızın beyin gelişimlerini Sherlock Oyunu Hikayeleri ile destekleyebilirsiniz.

Hikaye tamamlama oyunu
Hikaye tamamlama oyunu

Sherlock Oyunu Soruları ve Cevapları

Sherlock oyunu hikayeleri ile genel bilgileri verdikten sonra şimdi sizler için derlemiş olduğumuz sorulara geçebiliriz.

 • Okyanustaki Yat

Okyanusun en güzel koylarından birinde demirlemiş bir yat ve etrafından yüzen cesetler var. Burada ne olmuş?

 • Avcı

Bir avcı tüfeğini hedefine doğrultu, güzel bir şekilde nişan aldıktan sonra tüfeğini ateşledi. Ancak sadece birkaç saniye sonra hatasını anladı. Bir dakika sonra ise öldü.

 • Islak Oda

Bir adam zemin ıslanmış olan bir odada tavana asılı olarak bulundu. Odada sandalye veya masa gibi hiçbir eşya yokken kendisini nasıl asabildi?

 • Çöldeki Ceset

Elinde uzun kibrit dalı olan bir erkek cesedi, çölün en ıssız yerlerinden birinde bulundu. Adam nasıl öldü?

 • Radyo

İşteyken radyo dinlemeye başlayan adam bir süre sonra sinir krizi geçirmeye başlar ve hastane kalp krizinden ölür.

 • Yanmış Orman

Yanmış bir ormanda bulunan cesedin ölüm sebebinin suda boğulma olduğu anlaşılmıştır. Nasıl?

 • Buzlu Kola

İki arkadaş bir kafeye giderler ve ikisi de buzlu kola sipariş ederler. İçlerinden biri ölürken, diğerine hiçbir şey olmaz.

 • Kendi Evinden Susuz Kalmak

Bir adam kendi evinde ölü olarak bulundu. Yapılan otopsi sonucunda ölüm nedeninin susuzluk olduğu anlaşıldı. Nasıl?

 • Duran Asansör

Bir adam bulunduğu binadan ayrılmak için asansöre biniyor. Elektrik kesintisi yüzünden asansör duruyor ve adam hüngür hüngür ağlamaya başlıyor. Neden? (Cevabı bulduysanız, yorum olarak paylaşabilirsiniz.)

 • Meraklı Kuş Gözlemcisi

Meraklı bir kuş gözlemcisi uzun zamandır aradığı kuşu görür ve kısa bir süre sonra önce kuş, sonra ise kendisi ölür.

 • Işığı Kapatmak

Bir adam gece su içmek için uyanır. Suyunu içtikten sonra ışığı kapatır ve uyumaya devam eder. Sabah olup uyandığında ne kadar büyük bir hata yaptığını fark eder. (Cevabı bulduysanız, yorum olarak paylaşabilirsiniz.)

Oyunların Cevapları

Oyunların cevaplarını bu bölümde bulabilirsiniz. Sadece iki hikayenin cevabını sizlerle paylaşmıyor ve cevabı sizin bulmanızı istiyoruz. Cevabı bulduysanız, yorum olarak bizimle paylaşabilirsiniz. Ayrıca bu hikayelerden daha fazlası için Hikaye Tamamlama Oyunu isimli makalemizi de inceleyebilirsiniz. Şimdi, cevaplara geçelim.

 • Okyanustaki Yat

Okyanusa girenler, yatın merdivenleri çok yüksek olduğu için tekrardan yata çıkamamış ve bir süre sonra susuzluktan ölmüşler.

 • Avcı

Avcı, çığ tehlikesi olan bir yerde tüfeğini ateşledi ve bunu da son anda fark etti. Ama artık çok geçti. Tüfeğin ateşlenmesiyle çığ başladı ve avcı da çığın altında kalarak hayatını kaybetti.

 • Islak Oda

Adam kendisini tavana asmak için ayağının altına buz kalıpları koymuş. Buzlar bir süre sonra erimiş ve yerler ıslanmış.

 • Çöldeki Ceset

Bozulan bir balondan fazla olan tüm ağırlıklar atılmasına rağmen düşüş yavaşlamamış. Bunun üzerine uzun kibrit çöpünü çekenin balondan atılmasına karar verilmiş. Uzun çöpü çeken balon atlayarak çöle düşmüş ve burada hayatını kaybetmiştir.

 • Radyo

Radyoda istek parça isteyen biri, adamın karısının adını vermiş ve onunla büyük bir aşk yaşadıklarını söylemiştir. Böylece adam aldatıldığını fark etmiş ve bu acıya dayanamayarak hayatını kaybetmiştir.

 • Yanmış Orman

Suda dalış yapan bir adamın olduğu bölgedeki ormanlarda yangın çıkmıştır. Yangın söndürme uçakları denizden su doldururken adamı da yanlışlıkla depolarına almışlar ve suyla birlikte yanan ormana götürmüşlerdir. Adam uçağın deposunda boğularak yaşamını kaybetmiştir.

 • Buzlu Kola

Koladaki buzlar zehirlidir. Arkadaşlardan biri buzların erimesini beklemeden kolayı içmiş ve zehirden etkilenmemiştir. Diğer yavaş içtiği için buzlar erimiş ve zehir kolaya karışmıştır. Adam bu yüzden ölmüştür.

 • Kendi Evinden Susuz Kalmak

Adam teknesini evi olarak kullanıyormuş. Denizin ortasında teknedeki su bitince susuzluktan yaşamını kaybetmiş.

 • Duran Asansör

Yorumlarda.

 • Meraklı Kuş Gözlemcisi

Meraklı kuş gözlemcisi uçaktayken kuşu görmüş ve kuş kısa süre sonra uçağın motoruna girmiştir. Böylece önce kuş, sonra uçak düşmesi sonucunda kuş gözlemcisi yaşamını kaybetmiştir.

 • Işığı Kapatmak

Yorumlarda.

Sherlock oyunu hikayeleri, bunların soru ve cevapları bu şekildedir. Sorular hakkındaki düşüncelerinizi ve bulduğunuz diğer farklı cevapları yorum olarak belirtebilirsiniz.

Bilgiyol, kullanıcı odaklı ve onların sorunlarına çözüm sağlayan içerikler sunar. Eğitim, finans, sağlık ve teknoloji alanlarında güncel içerikler hazırlar. İçerikler, akıcı bil dille, bilgilendirici ve özgün olarak yazılır.

“Sherlock Oyunu Hikayeleri (En Yeni Hikayeler) 2022” üzerine 9 yorum

Yorum yapın