Tembeller İçin Zayıflama Yöntemi 4 Haftada 20 Kilo

Tembeller için zayıflama yöntemi 4 haftada 20 kilo verilmesini mümkün hale getirmektedir. Ancak bu durum herkes için değil, sadece belli bir kilonun üzerinde olanlar için geçerlidir. 20 kilo vermek için uygulayabileceğiniz yöntemleri, yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlerle diyet listeleri paylaşmak yerine önemli ipuçları ve püf noktalar paylaşacağız. Diyetler ve egzersizler kişiye özeldir, ancak paylaştığımız püf noktalar ve ipuçlarını kolaylıkla uygulayabilir ve istediğiniz sonucu alabilirsiniz.

20 Kilo Vermek

20 kilo vermek, ilk bakışta imkansız bir olay gibi görünse de, doğru bir planlama ve güçlü bir irade ile mümkündür. İlk olarak doğru bir planlama, yani diyet ve egzersiz programının oluşturulması gerekir. Sonrasında ise güçlü bir irade ile oluşturulan diyet listeleri ile egzersiz programına uyulmalıdır.

Doğru diyet ve egzersiz programları kilo vermenize yardımcı olacak ve normale göre daha hızlı kilo vermenizi sağlayacaktır. Ayrıca buradaki zayıflama, kalıcı olacak ve verdiklerinizi kısa sürede yeniden almak gibi bir sorun yaşamayacaksınız.

20 kilo vermek her ne kadar mümkün olsa da, çoğu insan için 4 haftada mümkün değildir. Örneğin; 80 kg olan birinin 1 ay gibi kısa bir sürede toplam ağırlığının %25’ini kaybetmesi çok zordur. Üstelik böyle bir olay sağlıklı da değildir ve insan sağlığını direkt olarak tehdit eder.

Tembeller İçin Zayıflama Yöntemi 4 Haftada 20 Kilo
Tembeller İçin Zayıflama Yöntemi 4 Haftada 20 Kilo

Tembeller İçin Diyet

Tembeller için diyet ve egzersiz yapmak gerçekten zordur. Özellikle egzersiz konusu zorlayıcı olduğundan genellikle istenen sonuç alınamaz. Ancak kendisini tembel olarak niteleyenler için de kilo vermenin kolay yolu vardır. Bazı hususlara dikkat edildiğinde, bu şekilde kilo vermenin mümkün olduğu görülür. Dikkat edilecekler şu şekildedir:

 • Düzenli beslenme: Dengeli bir beslenme programı oluşturun ve sağlıklı yiyeceklerle beslenmeye çalışın. Öğünleri atlamayın ve düzenli aralıklarla yemek yemeye özen gösterin. Oluşturduğunuz programa sadık kalın.
 • Bol su tüketin: Günde en az 8-10 su bardağı su içmek vücudunuzun hidrasyonunu sağlar ve metabolizmanızı destekler. Bol bol su içmek, enerji seviyelerini artırır ve tokluk hissi sağlar. Günde 2,5-3 litre su tüketmek yararlı olacaktır. Ancak su tüketiminde aşırıya kaçılmamalıdır.
 • Yemekleri yavaş yiyin: Yemeklerinizi yavaş yiyin ve normale göre daha uzun çiğneyin. Böylece sindirim sürecini desteklemiş olur ve daha uzun süre tok kalırsınız.
 • Atıştırmalıklarınız sağlıklı olsun: Ara öğünlerde sağlıklı atıştırmalıklara yönelin. Meyve dilimleri, yoğurt gibi atıştırmalıklar ile sağlıklı beslenecek, kalori alımınızı minimize edeceksiniz.
 • Egzersiz yapın: Fiziksel aktiviteyi günlük rutininizin bir parçası haline getirin. Egzersiz yapma düşüncesini dar bir çerçevede değerlendirmeyin. Ulaşım araçlarını kullanmak yerine yürümek, asansör yerine merdivenlerin tercih edilmesi de egzersizdir.
 • Porsiyon kontrolü yapın: Yemeklerinizi porsiyon kontrolü yaparak tüketmeye özen gösterin. Tabaklarınızı küçültün ve bunu kabullenin. Tabağınızı küçültmenizin, ekstra tabak almaya hak kazandığınız anlamına gelmediğine inanın.
 • Evde yiyin: Dışarıda yemek yerine evde yemek pişirmek, daha sağlıklı ve kontrollü bir beslenme sağlar. Dışarıdaki yüksek kalorili yemeklerden uzak kalmanız, sürecin sizin için daha verimli olmasını sağlayacaktır.
 • Hazır gıdalardan kaçının: Şekerli ve işlenmiş yiyecekleri mümkün olduğunca sınırlamaya çalışın. Tatlı ihtiyacınızı meyve veya doğal tatlandırıcılarla karşılayın. Hazır ve işlenmiş gıdaların hem yüksek kalorili olduğunu hem de sağlık açısından risklerinin bulunduğunu unutmayın.
 • Küçük adımlarla başlayın: Birdenbire tüm alışkanlıklarınızı değiştirmek zor olacaktır. Söz konusu zorluk ise daha işin başında vazgeçmenize neden olabilir. Bunun yerine küçük adımlarla başlayarak kendinizi yavaş yavaş alıştırın ve ilerleyen zamanlarda daha büyük değişiklikler yapın.

Unutmayın, herkesin vücudu farklıdır ve sağlıklı bir şekilde kilo vermek için zaman ve sabır gereklidir. Kendinize nazik olun ve sağlıklı yaşam tarzı değişikliklerini sürekli hale getirmek için adımlar atın. Sürece başlamak ve sürdürmek zor olsa da, sonuçlarını gördüğünüzde buna değdiğini fark edeceksiniz.

Dideral Kullananlar Yorumları makalemizi buradan inceleyebilirsiniz.

20 Kilo Nasıl Gider?

Zayıflamanın temelinde kalori açığı oluşturulması vardır. Kalori açığı; alınan kalorinin yakılandan az olmasıdır. Böylece vücut açık olan kalorinin karşılanması için yağları yakar ve zayıflama gerçekleşir.

Kalori açığı oluşturmak içinse iki farklı yöntem vardır. Söz konusu yöntemler şu şekildedir:

 • Diyet: Diyet yapmaya başladığınızda artık daha az kalori alırsınız. Harcadığınız / yaktığınız kalori miktarı değişmeyeceği için kalori açığı oluşur.
 • Egzersiz: Egzersiz, kalori yakmanıza yardımcı olur. Egzersiz sayesinde normale göre daha fazla kalori harcarsınız. Aldığınız kalori miktarı sabit kalacağı için kalori açığı oluşturur.

Diyet ve egzersizi aynı anda yaptığınızda ise çok daha büyük kalori açığı oluşur ve 20 kilo nasıl gider sorusu bu şekilde cevaplanmış olur.

Tembeller İçin Zayıflama Yöntemi 4 Haftada 20 Kilo
Tembeller İçin Zayıflama Yöntemi 4 Haftada 20 Kilo

20 Kilo Nasıl Verilir?

20 kilo vermek, esasında sanıldığından daha kolaydır. Doğru diyet ve egzersiz programı ve yüksek irada ile motivasyon, istediğiniz sonucu almanızı sağlar.

Her insanın metabolizma hızı ve vücut yapısı farklıdır. Dolayısıyla sağlıklı bir şekilde kilo verebilmek için size özel olarak hazırlanan diyetlerden yararlanmanız gerekir. İnternet ortamında yer alanların size uygun olamayabileceğini, yarardan çok zarar getirebileceğini unutmayın. Bu yüzden uzman bir diyetisyene giderek kendinize özel diyet listesi hazırlamasını isteyin.

Haftada 20 kilo verme, cerrahi işlem olmaksızın mümkün değildir. Yağ aldırma ameliyatları ile morbid obez olanlar tek seferde 20 kiloya kadar zayıflayabilir. Bunun haricinde diyet ve egzersiz ile haftada 20 kilo vermek mümkün değildir.

Tembeller İçin Zayıflama Yöntemi 4 Haftada 20 Kilo

Tembeller için zayıflama yöntemi 4 haftada 20 kilo vermeyi sağlar. Bu noktada iki farklı seçenek olduğunu ifade edilebilir. Bunlar:

 • Bariatrik cerrahi işlemler
 • Sert diyet ve egzersiz

Bariatrik cerrahi işlemler; mide küçültme, tüp mide ameliyatı gibi işlemleri içerir. Söz konusu işlemlerde mide küçültülür ve hastaların daha az gıda ile tokluk hissine ulaşmaları sağlanır. Ayrıca bazı hastalarda bağırsakların bir bölümü bypass edilerek gıda emilimi de azaltılır. Böyle durumlarda, hastaların ilk ay 20 kilo vermesi beklenen bir durumdur.

İkinci seçenek ise klasik sert diyet ve sert egzersizdir. Bu yöntemlerde haftada en az 5 kilo verilmesi amaçlanır. Diyet ile kalori alımı günlük 1000-1500 kalori seviyesine çekilir. Sert egzersiz ile yakılan kalori maksimum seviyeye çıkarılır ve çok büyük bir kalori açığı oluşturulur. Böylece hızlı şekilde kişilerin fazla kilolarından kurtulması mümkün olur.

Sert diyet ve egzersiz her ne kadar tembeller için uygun olmasa da, doğru motivasyon ile bu zorluk aşılabilir. Alınacak ödül dikkate alınarak, hayal edilerek bu zorluğun aşılması mümkün olur. Tembeller için zayıflama yöntemi 4 haftada 20 kilo verme yöntemlerinde bu hususlara dikkat etmek önemlidir.

En Kısa Sürede Kilo Verme Yöntemleri

En kısa sürede kilo verme yöntemleri, maalesef sağlıklı kilo verme yöntemleri değildir. Bunlar genellikle şok diyet veya sert diyet şeklinde kendilerini gösterir. Hızlı kilo verme yöntemi genel itibariyle beklentileri ilk başta karşılasa da, farklı sağlık riski sonuçları içerebilir. Bundan dolayı zayıflamak isterken sağlığınızı kaybetmeyle yüzleşirsiniz.

Kısa sürede sonuç almak için şok diyetler yapmak yerine, kilo vermeyi hızlandırıcı yöntemleri uygulamanız daha doğru olacaktır. İşte o yöntemlerden bazıları:

 • Diyetinizde protein, sağlıklı yağlar, kompleks karbonhidratlar ve lif açısından zengin besinler olmasına özen gösterin.
 • Egzersiz programınızda kardiyo egzersizler, direnç antrenmanları, yüksek yoğunluklu interval antrenmanların olması yağ yakım hızını artırır.
 • Günlük 2,5 litre ve üzerinde su tüketmeniz, tokluk hissini daha erken yakalamanızı sağladığı gibi yakılan yağların atılmasını da kolaylaştırır.
 • Günlük en az 7, en fazla 9 saat uyuyun.
 • Stres yönetimine özel bir özen gösterin ve gerekirse bu noktada profesyonel destek alın.
 • Motivasyonunuzu her zaman yüksek tutun ve bu yönde adımlar atın.

Kimsenin Bilmediği Zayıflama Sırları

Kimsenin bilmediği zayıflama sırları, daha hızlı ve daha kalıcı olarak zayıflamanızı sağlayacaktır. Buradaki yöntemler esasında sır değildir, ancak bazıları yanlış bilinir, bazıları ise genellikle uygulanmaz. İşte tam size göre olan o sırlar:

 • Duygusal yemeyi tanıyın. Stres, öfke gibi durumlarda yemeğe yönelmeyin ve böyle zamanlar aç olmadığınızı, duygusal durumunuzdan dolayı yediğinizi unutmayın.
 • Uzun süre aç kalmak, yemek isteğinizi artırır ve olması gerekenden daha fazla yemenize neden olur. Dolayısıyla düzenli aralıklarla yemek yiyin. Ama ara öğünlerinizin çok küçük porsiyonlardan oluşmasına özen gösterin.
 • Kalitesiz uyku, gereksiz iştaha yol açabilir. Uyku düzeninize dikkat edin ve kesinlikle ihmal etmeyin.
 • Diyetinizde mutlaka lifli besinler olsun. Lifli besinlerin sindirilmesi zordur. Bundan dolayı sizi daha uzun süre tok tutarlar.
 • Bol bol su için ama asla abartmayın. Aşırı su tüketimi elektrolit dengenizi bozabilir.
 • Hazır ve işlenmiş gıdalardan kaçının. Kaçınamıyorsanız içeriklerini dikkatli şekilde inceledikten sonra tüketin.

Kimsenin bilmediği zayıflama sırları ile amacınıza çok daha erken ve etkili şekilde ulaşacaksınız.

Sık Sorulan Sorular

Tembeller için zayıflama yöntemi 4 haftada 20 kilo konusuyla ilgili sık sorulan sorular ve bunların yanıtları aşağıda yer almaktadır.

20 kiloyu kaç haftada verebilirim?

Doğru bir diyet ve sıkı bir egzersiz programıyla 10-14 haftada 20 kilo verebilirsiniz.

Nasıl acil zayıflayabilirim?

Acil zayıflama için kalori alımınızı günlük 1000-1300 seviyesine düşürmeli ve egzersiz sürenizi ise artırmalısınız.

65 kiloyum, 55 kiloya ne kadar sürede düşerim?

10 kilo vermeniz, vücut ağırlığınızın %15’ini kaybetmeniz demektir. Doğru bir diyetle 3-4 ayda 10 kiloyu kalıcı olarak verebilirsiniz.

Bilgiyol, kullanıcı odaklı ve onların sorunlarına çözüm sağlayan içerikler sunar. Eğitim, finans, sağlık ve teknoloji alanlarında güncel içerikler hazırlar. İçerikler, akıcı bil dille, bilgilendirici ve özgün olarak yazılır.

Yorum yapın