En Etkileyici Blog İsimleri 2022

Blog açmayı düşünüyorum ama adına bir türlü karar veremiyorum. Eğer siz de böyle bir sorun yaşıyorsanız, blog isimleri seçenekleri arıyorsunuz demektir. Burada sizler için hazırlanan blog isim önerileri, doğru bir isim bulmanıza yardımcı olacaktır.

Yeni açacağınız blog veya sosyal medya hesabı için doğru bir isim seçmeniz büyük önem taşır. Öyle ki, doğru isim, başarıya giden yolda önemli bir anahtardır. Zaten büyük şirketler veya önemli bir projeye başlayacaklar, çok yüksek bedeller ödeyerek blog adı satın alıyor. İlgili durum, isim seçiminin ne kadar önemli olduğunu gözler önüne seriyor.  

Blog İsimleri

İnternet ortamında küçük bir tarama yaptığınızda, karşınıza çok sayıda isim seçeneği çıkacaktır. Bunlar arasından hedeflerinize hitap eden ve en uygun olanı tercih edebilirsiniz. Ayrıca burada yer alan seçenekleri fikir edinmek için de kullanabilirsiniz.

Burada verilen örnekleri inceledikten sonra mutlaka konunun diğer detaylarına da göz atın. Böylece en doğru seçimi yapacak ve başlangıcınızın sağlam olmasını sağlayacaksınız.

Blog İsimleri
Blog İsimleri

·         Kişisel Blog İsimleri

Tek Sözcük

Sözün Gelişi

Gölge İzleri

Notum

Mavi Notlarım

Gizli Gölgem

Realist

Günce

Kelime Tozu

Gölge Misali

Fikir Ağı

Yakamoz

Aklıma Takılanlar

Fosforlu Fikirler

Aklıma Düşenler

Dilimin Ucunda

Zeka Kırıntıları

Fikirlarus

Sözdüşüm

Söz Tutulması

Aktüelname

Aktüeloji

Sevimlizade

Göçebe Ruhlar

·         Teknoloji Blog İsimleri

Tekno Dersi

Teknoest

Teknom

Tekno Etki

Tekno Etkin

Teknosalt

Teknolly

Tekno Ben

Tekno Gate

Tekno Birliği

Tekno Merakım

Tekno Köşesi

Tekno Durağı

Tekno Faal

Teknorelax

Teknorton

Tekno Başarı

Dijital Sayfam

Web Işığı

Sanalyum

Tekno Amca

Web Ötesi

Webonomik

Teknoyum

Teknosaire

Teknolarus Sanaltrik

Web Dedesi

Dijitalsaire

Sanalisyen

Web Tozu

Dijital Tayfa

Dijital Dünya

Dijital Etkisi

Dijital Diyarı

Dijitalhane

Sanalca

Sanal Tozu

Seonomik

Sanalsaire

·         Kitap Blog İsimleri

Okur Güncesi

Kitap Güncesi

Okurvizyon

Kitap Masalı

Kitap Geçidi

Romanlar İçinde

Okurname

Okursel

Okurun Hayali

Okur Sesi

Okur Bilgisi

Okur Işığı

Kitaplina

Mini Ayraç

Sayfalar Arasında

Kelebek Ayraç

Mürekkepli Sayfalar

Sayfa Ayracı

Sade Okur

Okur Çizgisi

Okurun Gözünden

Gölge Sayfalar

The Kitaps

Bize Kitap Lazım

Canlı Kitaplar

Kitap Demetim

Kitabımdaki Ayraç

Okurun İlgisi

Kitap Ağı

Ağdan Kitaplık

Kitap Yaprağı

Kitap Keşfi

Efsane Kitaplar

Kitap Deseni

Efsane Kitaplar

Kırmızı Kitaplığım

Güzel Kitaplığım

Kitapyum

Kitapsızlık

Dünya Okur

Farklı Kitaplık

Suskun Okur

Kitaplinka

Kitap

·         Gezi Blog Adları

Seyahatloji

Yolcuname

Yol İzleri Güzel

Güzel Seyahat

Güzel Yolculuk

Bilinmez Seyahat

Seyahate Doğru

Gezgin Gölge

Nereye?

MutluTurist

Muhteşem Gezi

Sevimli Rehber

Sevimli Turist

Uzaklardaki Adam

Uzaklardaki Kadın

Aktuel Rehber

Meçhul Gezgin

Maceracı

Yolcu Gezgin

Kaşifix

Yaşamlar

Gezgin Keşfi

Göçebe Yaşam

YolcuX

Göçebe Biri

Göçebe Dünyası

Gezi Keşfi

Gezginin Keşfi

Gezi Pusula

Gezibest

Gezitrend

İlginç Diyarlar

Keşif Gezisi

Bilinmeye Yerler

Gezzi

Yol Defteri

Gezi Yolu

Saklı Güzelliklere

Gezilist

YouTube video

·         Yemek Blog Adları

Günün Lezzeti

Aktüel Yemek

Lezzet Kelebeğim

Yemekos

Akıllı Tarifler

Bambaşka Lezzetler

Mutfaktan Harikalar

Yemek Kokusu

Günün Lezzeti

Buradaki örnekleri inceleyerek siz de kendinize uygun blog isimleri belirleyebilirsiniz.

Yaratıcı Blog İsimleri

Burada sizlere sunulan blog ismi önerilerini direkt kullanmanız doğru olmayabilir. Çünkü bu tür önerileri birçok internet sitesinde bulmak mümkün. Blog açmak ve isim bulamayanlar, genellikle internette araştırma yapmakta ve bu şekilde isme karar vermektedir.

Yaratıcı blog isimleri, her zaman daha fazla ilgi çeker. İşte bunu başarmak için örnekleri inceleyerek kendinize özgü bir isim bulmanız çok daha doğru olacaktır. Örneklerin size yardımcı olacağını unutmayın. Örneklerden esinlenerek kendi yaratıcı blog isminizi bulun.

Blog İsmi Neden Önemli?

Blog isimleri, sanıldığından çok daha büyük bir öneme sahiptir. İnsanların sitenizi/hesabınızı ziyaret etmesi için öncelikle etkilenmeleri gerekiyor. Bu ise ancak etkileyici bir isimle mümkün olur.

Herkesin kullandığı ve basit olarak nitelendirilen bir blog adı, bu noktada beklentilerinizi tam olarak karşılamaz. Nadiren kullanılan ve sizi tam olarak yansıtan seçenekleri tercih etmeniz ise beklentilerinizi genel olarak karşılayacaktır.

Blog isimleri, sağlam bir başlangıç yapmanız adına önemlidir. Bir binanın temeli olarak düşünebilirsiniz. Ne kadar sağlam bir başlangıç yaparsanız, sonrasında hedeflerinize daha rahat ulaşırsınız. Ancak doğru olmayan bir seçin yapmanız durumda farklı olumsuzluklar yaşayabilirsiniz. Daha sonraki dönemlerde ismi değiştirirseniz, siteniz veya hesabınız olumsuz olarak etkilenebilir.

Blog İsimleri
Blog İsimleri

Blog İsmi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kişisel bloglar veya farklı türden sayfalar için blog isimleri oldukça önemlidir. Bu yüzden blog adı seçerken çok dikkatli olmak ve bazı hususlara dikkat etmek gerekiyor. İlgili hususlardan bazılarına ilişkin detaylar şu şekildedir:

·         Blog Türü

Blog içeriği veya blog türü, tercih edilecek adı direkt olarak ilgilendirir. Ne tür paylaşımlar yapacağınıza bağlı olarak isim konusunda karar vermeniz gerekiyor. Örneğin; teknoloji ile ilgili paylaşımlar yapacaksanız, teknolojiyi anımsatacak adlar seçmelisiniz. Kişisel bloglar için kendi adınızı veya size özgü bir ismi tercih edebilirsiniz.

·         Özgünlük

İnternet, günümüzde herkesin hızlı şekilde erişim sağlayacağı aktif bir alan. Sizin gibi çok sayıda insan blog açmak istiyor veya zaten açmış. Dolayısıyla burada gördüğünüz blog isimlerinin belki de tamamı kullanıldı. Bu hususu dikkate almalı ve özgün, yani farklı kişiler tarafından kullanılmamış bir ad belirlemelisiniz.

Özgün olmanız, size çok önemli avantajlar sağlayacaktır. Unutmayın, sosyal ağlar ve Google gibi arama motorları, özgünlük istiyor. Bu yüzden zihninizi kullanın ve yaratıcı blog isimleri üretin.

·         Akılda Kalıcılık

Tercih edilen isim akılda kalıcı olmalıdır. Böylece bloğunuzu ziyaret edenler, tekrar gelmek istediklerinde blog ismini rahatlıkla hatırlayacaktır. Ayrıca farklı kişilere de tavsiye edecektir. Bahsedilen durum ise bloğunuzun veya sosyal medya hesabınızın büyümesi adına oldukça önemlidir.

·         Konuyla İlgili Olma

Blog isimleri, paylaşılan konuyla ilgili olduğunda daha etkili sonuçlar verir. Örneğin; genelde teknoloji, özelde ise yazılım konusunda paylaşım yaptığınızı kabul edilelim. Blog isminin direkt olarak yazılımla ilgili olması, ziyaretçiler ve ziyaret edecekleri hem bilgilendirecek hem de onları çekecektir.

·         Türkçe Karakter

Burada dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli husus ise Türkçe karakterlerdir. Blog isimleri belirlenirken içlerinde Türkçe karakter olabilir. Ancak bunları kullanarak site veya sosyal medya hesabı açarken Türkçe karakter olmamasına dikkat edilmelidir. Örneğin; Kitap Günlüğü adında bir blog açmak ve bu isimde bir domain (internet sitesi adresi) almak istediğiniz kabul edelim. Bloğunuzun adı Kitap Günlüğü olabilir, ancak domain kitapgunlugu şeklinde olmalıdır.

Instagram Takip Engeli Nasıl Kalkar isimli makalemizi incelemek için bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Blog isimleri ile ilgili bilinmesi gereken genel detaylar bu şekildedir. Konuya ilişkin görüş ve düşüncelerinizi, yorum olarak bize bildirebilirsiniz.

Bilgiyol, kullanıcı odaklı ve onların sorunlarına çözüm sağlayan içerikler sunar. Eğitim, finans, sağlık ve teknoloji alanlarında güncel içerikler hazırlar. İçerikler, akıcı bil dille, bilgilendirici ve özgün olarak yazılır.

Yorum yapın