Contractubex Krem Ne İşe Yarar? (Detaylı Bilgi)

Ameliyat, yanık, faça, jilet veya farklı bir nedenden dolayı ciltte meydana gelen iz, genel görünümü olumsuz olarak etkiler. Ciltteki bu kalıcı izlerden kurtulmak için farklı yöntemler vardır. Bu yöntemlerden biri de Contractubex jel krem olarak bilinen üründür. Peki, Contractubex krem ne işe yarar? Hangi sorunlara için kullanılır? Yan etkileri var mıdır? Bütün bu soruların cevabını ve Contractubex krem ile ilgili diğer detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Contractubex Krem Nedir?

Contractubex krem; cilt lekeleri, yara izleri, çatlaklar, yanık izleri ve dikiş izlerinin iyileşmesi ve tamamen kaybolması için kullanılan bir kremdir. Doktorlar tarafından tavsiye edilen bu krem, ciltteki izlerin tedavisinde etkili sonuçlar vermektedir.

Doğal yaralanma, yanık, cildi jiletle kesme (faça atma) veya cerrahi işlem sonucunda ciltte kalıcı izler meydana gelebilir. Ciltte meydana gelen yara sonrasında iyileşme süreci hemen başlar.

İyileşme sürecinde deri dokusu ile deri altında bulunan bağ dokusunun bir tür yer değiştirmesi sonucunda oluşur. Görünüm haricinde sağlık açısından herhangi bir riski yoktur.

Contractubex kremin etki maddeleri; Extractum Cepae, Heparin Sodyum ve Allantoin’dir. Krem içerisindeki yardımcı maddeler ise saf su, parfüm, polietilen glikol, ksantan sakızı, p-Metilhidroksibenzoat ve sorbik asittir. Jel yapısında bir kremdir. Bu maddelere veya paraben ilaçlara alerjiniz varsa doktorunuza bildiriniz.

Contractubex Krem Ne İşe Yarar?

Contractubex jel krem; ciltte meydana gelen yaraların iz bırakmadan iyileşmesine ve uzun zamandır ciltte bulunan yara izlerinin ortadan kaldırılmasına yarar. Oldukça etkili bir üründür, ancak bütün izleri kesin bir şekilde geçirdiğini söylemek yanlış olacaktır.

İzleri yok eden krem olan Contractubex, iyileşmeyen yara izleri, ameliyat sonrasında oluşan dikiş izleri, jilet izi, sivilce akne izi gibi geçmeyen izlerin tedavisinde kullanılan medikal bir kremdir. Kesinlikle doktor talimatı olmadan kullanılmamalıdır.

·         Contractubex Krem Hangi Durumlarda Kullanılır?

Jel formunda olan bu ürün, izleri yok etmesi ile bilinir. Ancak her durum için kullanılması uygun değildir. Kremin kullanılacağı durumlar şu şekilde sıralanır:

 • Farklı yapılardaki yara izleri (nedbe dokuları)
 • Ameliyat sonrasında meydana gelen skar (dikiş izleri)
 • Deriyi jiletle çizme veya faça atma sonrasında oluşan görüntü
 • Kaza veya yanıklara bağlı olarak oluşan yaraların tedavisi
 • Çukur şeklindeki akne (sivilce), yara izleri
 • Duputren kontraktürü
 • Travmatik tendon kontraktürü

Derin Olmayan Jilet İzi Nasıl Geçer isimli makalemizi incelemek için bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Contractubex Krem Nasıl Kullanılır?

Bu özel ürün, doğru şekilde kullanıldığında istenilen sonuçları verecektir. Doğru kullanıma ilişkin detaylar şu şekildedir:

·         Ameliyat Sonrası

Cerrahi işlemden sonra öncelikle yaranın tamamen iyileşmesi, yani kapanması beklenmelidir. Açık yaraya uygulama yapılması uygun olmayabilir. Yara kapandıktan sonra günde iki defa ilgili bölgeye ince bir şekilde krem sürülmeli ve hafif masaj yapılarak yedirilmelidir.

·         Sivilce Akne Çukurları

Öncelikle ilgili bölgenin tamamen temizlenmesi, ardından da ince şekilde uygulama yapılması gerekir. Daha sonra yine hafif masaj ile yedirilmelidir.

Akne çukurlar için yatmadan önce kullanım daha uygun olacaktır. Eğer makyaj konusunu kafaya takmayan biriyseniz, günde iki defa uygulayabilirsiniz.

·         Eski İzler

Cildinizdeki yara uzun zaman önce geçti, ancak izi kaldıysa Contractubex kremi daha farklı şekilde kullanmanız gerekir. Öncelikle ilgili bölgeye ürünü uygulayın ve masajla yedirin. Sonrasında ise eczaneden alacağınız gazlı bez ile ilgili bölgeyi kapatın. Bunun gün içinde 2-3 defa tekrarlayın. Etkili sonuçlar aldığınız göreceksiniz.

Kullanım döneminde ilgili bölgenin aşırı soğuklara, UV ışınlarına, çok güçlü masaja ve benzeri tahriş edici unsurlara maruz kalmaması önemlidir.

İstenilen sonucun alınması, bazen haftalar hatta aylar sürebilir. Dolayısıyla bu dönemde sabırlı olunması gerekir.

Contractubex Yan Etkileri Nelerdir?

Contractubex, tıbbi bir ilaçtır ve doktor talimatı olmadan kullanılmamalıdır. Her tıbbi ilacın olduğu gibi bunun da bazı yan etkileri vardır. Aşağıda yer alan yan etkilerden herhangi birini fark ettiğinizde, hemen kullanmayı bırakın ve doktorunuzla iletişime geçin.

 • Kızarıklık, kaşıntı ve damarların geniş bir görünüm alarak ciltte belirginleşmesi
 • İlgili bölgede çukurlar meydana gelmesi, cildin koyulaşması
 • Ciltte gerginlik hissi, tahriş, yanma
 • Yüzde, ağızda, dilde, dudakta şişme

Contractubex içerisinde yer alan maddelerden herhangi birine karşı alerjiniz var ise doktorunuza bu durumu bildirmelisiniz. Ayrıca hamileler, emzirenler ve çocuklarda kullanmadan önce doktor onayının alınması gerekir.

Contractubex Krem Fiyatı 2022

Contractubex 100 gr jel 124,48 TL, Contractubex 120 gr jel ise 230,52 TL’dir. Bu ürünü eczanelerden rahatlıkla temin edebilirsiniz. Doktor talimatı olmaksızın kullanmamaya özen gösterin.

Contractubex Kullananların Yorumları

Yara izlerinden kurtulmak ve cildinizin görünümünü düzeltmek için kullanabileceğiniz Contractubex krem, uzun süredir kullanımdadır. Bu ürünü daha önce kullananların yorumlarını sizler için derledik. Bu yorumlar, internet ortamında yapılan araştırma sonucunda derlenmiştir ve bağlayıcılığı yoktur.

Heparin, Cepea ekstresi ve allontoin içeren bir ilaçtır. Skarlı dokularda antiflojistikü antiproliferatif etkisi vardır. Uzun süre kullanırsanız, etkisini görürsünüz.

Kullanmaya yeni başlamama rağmen ameliyat izlerini gözle görülür şekilde azalttı. İlgili bölgeye masaj yaparak günde 2-3 defa kullanıyorum.

Ameliyat sonrasında keloid oluşumunu engellemek için geliştirilmiş bir jeldir. Doktor talimatı nedeniyle kullanıyorum.

Mucize beklemeyin. Bir iki defa kullandığınızda hiçbir etki göstermiyor. Uzun süre kullanırsanız etkisini görürsünüz.

Sivilce lekelerini geçirmek için kullandım. Başarılı da oldu. Bana nedense Dalin şampuanı hatırlattı.

Dikişlerim için kullandım. Yaklaşık 2 aydır kullanıyorum ama istediğim sonucu vermedi. Hiç kullanamasam da olurmuş diye düşünüyorum.

Siz de yorumlarınızı bizimle paylaşabilir ve diğer kullanıcılara yol gösterebilirsiniz.

Contractubex Jel Krem ile İlgili Sık Sorulan Sorular

Contractubex kremi SGK karşılar mı?

Uzman bir hekim yazdığında SGK karşılar. Ancak aile hekiminiz veya acillerdeki pratisyen doktorlar yazdığında SGK ilaç için ödeme yapmamaktadır.

Contractubex eski izleri geçirir mi?

Eski izler için kullanılan bir ilaçtır. Ancak ne kadar başarılı olacağı, izin durumuna göre değişebilir.

Contractubex krem fiyatı nedir?

100 gr jel tüpler 125 TL, 120 gr jel tüpler ise 230 TL’dir.

Contractubex Krem Ne İşe Yarar yazımızdaki detaylar sadece bilgilendirme amaçlıdır. Doktor talimatı olmadan bu ilacın kullanımı uygun değildir.

Bilgiyol, kullanıcı odaklı ve onların sorunlarına çözüm sağlayan içerikler sunar. Eğitim, finans, sağlık ve teknoloji alanlarında güncel içerikler hazırlar. İçerikler, akıcı bil dille, bilgilendirici ve özgün olarak yazılır.

Yorum yapın