Yüze Sülük Yaptıranların Yorumları 2023

Yüze sülük yaptıranların yorumları, bu tedaviyi düşünenler tarafından fazlasıyla merak edilir. Sülük, doğada bulunan ve doğru kullanıldığında farklı hastalıkların tedavisine katkı veren bir canlıdır. Yazımızın devamında, yüze uygulanan sülük tedavisi ile ilgili merak ettiğiniz hususları bulabilirsiniz.

Yüze Sülük Tedavisi

Sülük tedavisi, sülüklerin yapıştıkları noktalardan kirli kanı emerek kan akışının sağlanmasına yarar. Ancak bu işlemin sadece kanın dışarı alınması olduğu düşünülmemelidir. Sülükler, kirli kanı emerken kana farklı enzimler de verirler. Bu enzimler ağrı kesici ve tedavi edici özelliktedir.

Alternatif tıp tedavisi olarak kabul edilen bu yöntem, vücudun farklı bölgelerine uygulanabilir. Uygulandığı bölgeler arasında yüz de vardır. Eğitimini almış kişiler tarafından uygulandığında yüzdeki kırışıklıkların ve lekelerin gider.

Yüze sülük yaptıranların yorumları
Yüze sülük yaptıranların yorumları

Yüze Sülük Ne İşe Yarar?

Yüze sülük, farklı etkileri ve yararları olan bir tedavi yöntemidir. Genel olarak cilt bakımı için kullanılır. Tedavinin etkileri ve yararları şu şekilde sıralanabilir:

 • Sülüklerin tükürükleri, ciltte bulunan kan damarlarını genişleterek kan akışını artırır. Bu sayede cildin daha iyi beslenmesini sağlanır.
 • Sülüklerden gelerek kana karışan enzimler ve antikoagülanlar, ciltteki ölü hücreleri ve toksinleri temizler.
 • Sivilce, siyah nokta, akne, kırışıklık ve leke gibi cilt problemlerine karşı etkili sonuçlar verir.
 • Sülük tükürüklerinde bulunan ve doğal antibiyotik etkisine sahip maddeler sayesinde cilt enfeksiyonlarının önlenmesine katkı verir.

Bu tedavinin birçok yararı olmasına karşın, uygulama sırasında dikkatli olmak gerekir. Çünkü sülüklerin dişleri keskin olduğu için ciltte çizikler oluşturabilir ve yaralar açabilirler. Buna ek olarak sülüklerin sağlıklı ve hijyenik bir ortamda yetiştirilmiş olması da son derece önemlidir.

Yüze sülük uygulaması yaptırmadan önce mutlaka bir uzmana danışmak ve uygulamayı güvenilir bir yerde yaptırmak gerekir. Eğitimini almış ve uzmanlığı bulunan sağlık personelleri tercih edilmelidir.

Yüze Sülük Tedavisi Yaptıranlar

Yüze sülük tedavisi yaptıranlar, bu tedaviyi farklı amaçlar için tercih ederler. Bu amaçlardan öne çıkanlar şu şekildedir:

 • Cilt sağlığı en önemli nedendir. Ciltlerinde herhangi bir sorun olmayanlar, cilt sağlıklarını korumak için bu yöntemi tercih eder. Sülük tedavisinin kan akışını arttırması, cildin daha sağlıklı görünmesini sağlaması ve ölü hücrelerle toksinlerin atılmasına katkı vermesi, en önemli tercih nedenleri arasındadır.
 • Kırışıklık önleme, özellikle kadınların en önemli tercih nedenleri arasında yer alır. Kimyasal katkılı kremler veya losyonlar kullanmak yerine, doğal içerikli bu tedavi önemli bir seçenek olarak kabul edilir.
 • Pigmentasyon sorunları için de tercih edildiği bilinir. Doğru uygulandığında ciltteki pigmentasyon sorunlarının hafifletilmesine yardımcı olur.

İlgili tedavinin popülaritesi her geçen gün biraz daha artmaktadır. Buna karşın ilgili tedavinin herkeste benzer etkileri göstermeyeceği unutulmamalıdır. Ayrıca bu yöntem, alternatif ve destekleyici bir tedavi olarak kabul edilmelidir.

Yüze sülük yaptıranların yorumları
Yüze sülük yaptıranların yorumları

Yüze Sülük Yaptıranların Yorumları

Yüze sülük yaptıranların yorumları, bu süreçte en merak edilen konudur. Zira ilgili yönteme dair internet ortamında farklı bilgiler var. Sülük tedavisini yaptıracaklar açısından en doğru bilgi, daha önce sülük yaptıranların yorumlarıdır. Konuya ilişkin yapılan yorumları sizler için derledik.

Yüzüme değil de kalçamdaki kılcal damarlar için yaptırmıştım. İstediğim sonucu alamadım, hatta o bölgede küçük izler kaldı. Her derde deva değilmiş. Nalan K.

Yüzüme yaptırdım. İlk uygulama sonrasında yüzde bir şişlik olduğu için kırışıklıklar gitmiş gibi göründü. Ama daha sonra geri geldi. Kalıcı sonuç için aylık yaptırılması gerekiyormuş. O kadar yaptırma imkanı bulamadım. Raziye T.

Yüzde küçük sülüklerin kullanılması gerekiyor. Aksi takdirde iz kalabiliyor. Yüzümde istediğim sonucu elde edemedim. Ama ayak parmaklarımdaki ağrı için yaptırdığımda hemen sonuç almıştım. Ağrılarımın gittiğine hala inanamıyorum. Ayşegül S.

3-4 defa yaptırdım, iz kalmadı. Ama güneş kremi kullanmak önemliymiş. Ne alaka anlamadım. Tezcan K.

Fıtık için yaptırmıştım. Şu an yüz için de yaptırmaya karar verdim. Kılcal damar çatlamasına iyi geliyor ve cilde parlaklık veriyor. Arkadaşımdan biliyorum. Arzu P.

Bu tedaviden önce sırta hacamat yaptırılması gerekiyor dediler. O yüzden vazgeçmiştim. Ahmet F.

Lazer varken sülük yaptırmak mantıksız geliyor. Pervin K.

İnternet üzerinden yapılan yorumlar genel itibariyle bu şekilde. Kadınlar Kulübü ve benzeri platformlarda da yine yüze sülük yaptıranların yorumları benzeri türdendir. Yani bu yöntemden istediği sonucu alanlar olduğu gibi, alamayanlar da var.

Sivilce İçin Sülük Tedavisi Yaptıranlar

Sivilce ve yara izlerinden kurtulmak için sülük uygulaması yaptıranlar var. Bu tür uygulamalarda herkeste istenen sonucun alınmadığının bilinmesi gerekir. Hatta bazı vakalarda, izlerin daha da büyüdüğü veya belirgin hale geldiği ifade edilmektedir.

Uzman bir doktor tavsiyesi olmadan sülük tedavisi yaptırılması uygun olmayacaktır. Nihayetinde herkesin kendine özgü bir yapısı var. Başkasına iyi gelen bu uygulamanın size kötü gelmesi gibi bir olasılık olduğu unutulmamalıdır. Kısacası doktor onayı olmadan ilgili uygulamayı yaptırmanızı tavsiye etmiyoruz.

Ciltteki yara izlerini ve diğer izleri gidermek için kullanılan Contractubex Krem Ne İşe Yarar makalemizi buradan inceleyebilirsiniz.

Yüze Sülük Yaptıranların Yorumları Hakkında Sık Sorulan Sorular

Yüze sülük yaptıranların yorumları hakkında sık sorulan sorular ve bu sorulara ilişkin detaylı yanıtlar aşağıda yer almaktadır.

Cilt lekelerine sülük iyi gelir mi?

Doğru şekilde uygulandığında olumlu etki yapabilir. Ancak herkeste aynı etkiyi göstermeyebilir.

Yüze sülük ne sıklıkta yapılmalıdır?

Uzmanlar, bu aralığın kişiye göre değiştiğini ifade etmektedir. Ancak ortalama olarak ayda bir defa uygulanması tavsiye edilir.

Sülük sivilce izlerini giderir mi?

Küçük ve derin olmayan izlerin gitmesine katkı verir.

Bilgiyol, kullanıcı odaklı ve onların sorunlarına çözüm sağlayan içerikler sunar. Eğitim, finans, sağlık ve teknoloji alanlarında güncel içerikler hazırlar. İçerikler, akıcı bil dille, bilgilendirici ve özgün olarak yazılır.

“Yüze Sülük Yaptıranların Yorumları 2023” üzerine 4 yorum

 1. 2 defa yaptırdım ilk yapıldığında anında köyü lekelerin gittiğini gördüm daha sonra tekrar çıktılar hafif olarak daha sonra tekrar yaptırmaya karar verdim ve şuan muhteşem oldu bukez tekrar çıkmadı gayet iyi durumda sadece işlem sonrası çok kaşınıyor ama sonuç için değer bence yüzde ısırık izleri oluyor 8 gün falan sürüyor gitmesi daha sonra hiç bir iz kalmıyor ben limonlu kur uyguladım

  Yanıtla
 2. 2 yıl önce yuz felci geçirdim sinkinezi yani istemsiz hareketler oluştu hala ağzım yamuk vs ise yararmi aradan baya zman geçti

  Yanıtla
  • Çok geçmiş olsun Gamze hanım. Doktorunuzdan onay aldıktan sonra deneyebilirsiniz. Sülük tedavisi, artık genel kabul gören yöntemlerden biri. Umarım bu sorundan kalıcı olarak kurtulursunuz.

   Yanıtla

Yorum yapın